כיצד עובד מכשיר איתור לוויני 

אין לראות בסקירות אלו והמידע המתפרסם בעניין זה משום חוות דעת מקצועית או המלצה של החברה. למען הסר ספק, מובהר, כי לא תהיה לגולשי ו/או משתמש האתר ו/או כל אדם אחר מטעמם כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה ו/או כל זכות אחרת כנגד החברה ו/או מי מטעמה בשל תוכן הכתבות המתפרסמות ו/או ההמלצות המופיעות באתר.

ישנם מגוון  סוגים של מכשירי איתור GPS הזמינים כיום, לדוגמא :

איתור רכבים; איתור אישי; איתור חיות מחמד ;איתור מכולות בלב ים ועוד .

עם זאת, מרבית האנשים אינם מודעים לעיקרון הפעולה של מכשיר ה-GPS. מערכת איתור  ה- GPS כוללת שלושה חלקים:

  1. בקרת הקרקע – מורכבת אף היא משלושה חלקים, שהם: תחנת הבקרה הראשית; אנטנת הקרקע ומערכת עזרי התקשורת.

  2. 24 לוויינים המקיפים את כדור הארץ בשישה מסלולים.

  3. ציוד קצה המותקן ברכב, ומורכב ממקלט GPS ואנטנה לוויינית.

נכון להיום, הדיוק של מכשיר אזרחי ממוצע הינו עד 10 מטרים.למעשה, עיקרון העבודה של מכשיר איתור GPS חל גם על מכשיר סמרטפון עם GPS. בשני המקרים מבוצע אותו שימוש במערכת ניווט לוויינית.

מהן שיטות זיהוי המיקום של מכשיר  GPS TRACKER? מהו עיקרון הפעולה שלו? איך עובד מכשיר ה-GPS ?

ראשית, נמפה את את מערכות האיתור העיקריות הפועלות כיום והן:

  • GPS

  • LBS

  • WIFI

  • BeiDou 

  • AGPS

GPS - Global positioning system

באמצעות מיקום הלוויין, נקבע מרחק הלוויין לפי זמן קבלת האות. אות הלוויין כולל את השעה בה נשלח, ועל ידי השוואה לשעון המקלט, ניתן לקבוע את עיכוב הזמן ומכאן את הטווח. הלוויינים מכילים שעונים אטומיים מדוייקים ומתעדכנים מתחנת האב. מצד שני, מקלט ה-GPS הטיפוסי והזול, אינו מכיל שעון אטומי מדוייק. עם זאת, ניתן להשתמש באיתות מלוויין רביעי כדי לפתור כל טעות בשעון המקלט. כתוצאה מכך מקבל המקלט תיקון ניווט מדוייק, כולל גובה, וכן עדכון שעון מדויק.כדי שהמערכת תפעל, חייבים להיות לפחות ארבעה לוויינים גלויים למקלט בכל עת

LBS - location-based service 

ראשית לתחנות הבסיס שהן אנטנות סלולריות, יש מיקום קבוע וידוע. המידע מהאות המתקבל מחשב את המרחקים המתקבלים במכשיר 

כרדיוס מעגל סביב תחנת הבסיס. המכשיר מבצע ממוצע בין מספר אנטנות סלולריות לצורך חישוב המיקום. לכן רמת הדיוק נמוכה והיא נעה ברדיוס של 100 מטר עד לרדיוס של 800 מטר.

WIFI /  Bluetooth

בהתבסס על מודול WIFI או Bluetooth במכשיר הסמרטפון, האיתור מותאם למקומים סגורים. התקנים אלו בעלי טווח איתור מוגבל בשידור או בקליטה, המכשיר יאתר אוטומטית את הנקודה החמה של WIFI וישלח את האות לשרת.

BeiDou Navigation - BDS

BDS הינה מערכת ניווט לוויינית עולמית שפותחה על ידי סין. זוהי מערכת הניווט הלוויינית השלישית אחרי מערכת הניווט הגלובלי של ארצות הברית (GPS) ומערכת הניווט הלוויינית הרוסית (GLONASS). מערכת הניווט הלוויינית של ביידו מורכבת מחמישה לוויינים במסלול גיאוסטסטי ושלושים לוויינים שהם לא גאוסטסטיים

AGPS- Assisted Global Positioning System

כדי  להפחית את הזמן לתיקון הראשון (TTFF) ולשפר את יציבות המיקום, נעשה שימוש במערכת מיצוב עולמית מסייעת (AGPS). באמצעות אלגוריתם המיקום של מערכת זו,מתבצע ניתוח מיקום שמבוסס על נתונים אמיתיים שהתקבלו.

AGPS מאפשרת להשתמש במידע של תחנת הבסיס הניידת כדי להתאים את לווייני ה-GPS  המסורתיים, כך שמהירות הצגת המיקום תהיה מהירה יותר.

אלגוריתם המיקום מנותח לפי רמת הדיוק, הזמן בו התקבל המיקום ובעוצמתו.

באמצעות AGPS מצטמצמת סטיית המיקום הממוצעת לפחות מ 3.1 מטרים.

Success! Message received.

מערכת איתור מתקדמת.PNG